Få flere oppdrag med smart digital markedsføring – tilpasset deg som er medlem i ElektroUnion

Semway og ElektroUnion gir deg et eksklusivt tilbud på markedsføring som faktisk virker – skreddersydd for elektrikere. Les mer om hva du får nedenfor.

ElektroUnion x Semway

Sammen har vi utarbeidet gode og effektive løsninger for deg som driver et elektrikerfirma. Det skal være enkelt og kostnadseffektivt å få nye kunder lokalt.

Vi gjør jobben for deg, så du kan gjøre det du er best på: å være elektriker.

Hva får du?

  • Synlighet i Google – så nye kunder finner deg.
  • Profesjonell annonsering lokalt målrettet mot dine potensielle kunder.
  • Skreddersydd annonseoppsett: Vi håndterer alt fra annonsetekster og søkeord til budsjettering og målretting.
  • Effektiv sporing og rapportering: Oppsett av Google Analytics 4 for å måle effekten av markedsføringen, samt automatiserte rapporter som gir deg innsikt i resultatene.
  • Kontinuerlig optimalisering: Vi overvåker og justerer kampanjene for å sikre best mulig ytelse over tid.
  • Tilpasset nettside (om nødvendig): Har du ikke en nettside? Vi kan hjelpe deg med å sette opp en enkel og effektiv nettside som presenterer dine tjenester profesjonelt.

Book en uforpliktende gjennomgang for å få mer innsikt.

"Vi har valgt Semway fordi de kjenner bransjen og leverer resultater for våre medlemmer."

Morten Ruud | Daglig leder
ElektroUnion

Hva koster det – og hva er inkludert?

Prisen er avhengig av størrelsen på selskapet du jobber i. Prisene er delt opp i tre grupperinger; 1-5 ansatte, 6-49 ansatte og flere enn 50 ansatte.

Dette får du inkludert:

  • Treffer flere kunder lokalt når de søker etter elektrikertjenester, skreddersydd for deg og dine tjenester
  • Oppsett av søk-annonsering i Google inkludert annonsetekster, søkeord, budsjetter og målretting
  • Oppsett av målinger av effekt via Google Analytics 4
  • Drift og optimalisering av annonseringen
  • Automatisert rapportering på resultatene

1-5 ansatte priser

  • Oppsett (engangskostnad): 3.000 kr
  • Månedlig arbeid: 1.500 kr
  • Månedlig annonsebudsjett: 2.000 kr (går uavkortet til Google)

6-49 ansatte priser

  • Oppsett (engangskostnad): 7.000 kr
  • Månedlig arbeid: 3.000 kr
  • Månedlig annonsebudsjett: 5.000 kr (går uavkortet til Google)

 

Dersom dere er flere enn 50 ansatte setter vi opp en skreddersydd pakke for dere. Få et godt tilbud her!

Flere kunder. Mindre stress. Alt gjort for deg.

Book en uforpliktende gjennomgang

Lurer du på hvem vi er?

Semway ble stiftet i 2009 og har siden det generert leads og drevet omsetning for våre kunder. Vår ekspertise er digital markedsføring og tro det eller ei – søkemotormarkedsføring er til og med en del av navnet vårt! SEM står nemlig for search engine marketing.

Vil du komme i kontakt med oss eller se noen fjes? Her får du begge deler.

Kontaktpersonene dine i Semway vil være Therese og Magnus med et helt team av spesialister i ryggen. Vi er tilgjengelige på telefon og epost om du ønsker å komme i kontakt med oss.

Hvorfor annonsering i søk?

Søkemotorene spiller en stor rolle i kjøpsreisen for både forbrukere og innen B2B. Dette er dokumentert gjennom flere omfattende undersøkelser, og for deg betyr det at enten du skal ha tak i bedrifter eller privatpersoner er synlighet i søkemotorene veldig viktig. Dette gjelder både tidlig i research-fasen og senere når de er klare til å bestille.

Blant annet forteller en undersøkelse fra Salesforce at «87 % av forbrukere starter produktundersøkelsen sin på digitale kanaler, og søkemotorer er den mest brukte kilden.», mens «Den gjennomsnittlige B2B-kjøperen har kommet 57 % gjennom kjøpsbeslutningen før de tar kontakt med en salgsrepresentant fra leverandøren.» i følge en undersøkelse fra Gartner.

FAQ / Vanlige spørsmål

  • Hva skjer etter at jeg booker møtet?

    Du får en automatisk epost med bekreftelse på booking og innkalling til møtet.

    Et digitalt møte blir gjennomført med en ansatt i Semway der du får informasjon om hva som er inkludert og hvordan dette fungerer.



  • Hvordan bestiller jeg?

    Ta kontakt med oss, så får du oversendt en digital kontrakt for signering.



  • Hva skjer etter at jeg bestiller?

    Du får oversendt et skjema der du fyller ut informasjon om deres tjenestetilbud, viktige tjenester/produkter, geografiske nedslagsområde og punkter om hvorfor kundene skal velge nettopp dere.

    Du fyller ut skjemaet og sender det til oss. Deretter setter Semway opp annonsering, tracking og det andre som skal til for å skape suksess.

    Oppsettet sendes over og annonsering settes live. Dersom det er behov for noen endringer sender du over disse og de blir rettet opp i.



  • Er det bindingstid?

    Avtalen har en binding på 6 måneder. Deretter er det gjensidig oppsigelsestid på 3 måneder.



  • Må jeg ha nettside fra før?

    Ja, du trenger en nettside å sende brukerne som søker etter deg til.

    Det er ikke noe problem om du ikke har det, det ordner vi for deg. Ta kontakt med oss.



  • Hvordan fungerer egentlig Google annonsering i søk?

    Forenklet sett velger du hvilke søkefraser du ønsker å være synlig på når noen søker. Deretter definerer vi hvilket geografiske område annonsene skal være synlig.

    Du betaler kun for de som aktivt velger å klikke på annonsene dine og har full kostnadskontroll med daglige annonsebudsjetter.



  • Kan jeg stoppe når jeg vil?

    Nesten. Se mer detaljer under punktet «Er det bindingstid?».



  • Hva koster det?

    Under seksjonen «Hva koster det – og hva er inkludert?» får du oversikt over innhold og priser.



Ikke helt overbevist, men fortsatt nysgjerrig?
Ikke helt overbevist, men fortsatt nysgjerrig?